Psi k adopci

Zlé věci se dějí, když dobří lidé nečinně přihlížejí. 
Chovatelé často odsuzují psy bez průkazu původu či křížence a křičí, jak moc jsou tihle psi špatní. Psi nejsou špatní, jen lidé, co je neuváženě přivedli na svět, ať již náhodou, nebo za účelem si vydělat. Nám není situace se psy ve světě lhostejná a snažíme se pomáhat. 
Všem zvířatům samozřejmě nepomůžeme, ale i kdyby se zachránil jen jeden život, stojí to za to! 
Nestačí jen sdílet a komentovat na sociálních sítích, tím se nikdy nic nezmění, je třeba udělat víc, a proto se snažíme psům, kočkám a jiným zvířatům poskytnout azyl, dokud si je někdo neosvojí.
Někteří ze psů jsou jen nechtění, odložení, ale jiní bohužel nemají vůbec pěknou minulost a my se právě jim snažíme dát nový start a šanci do života.
Mimo jiné spolupracujeme s několika spolky na pomoc psům v nouzi a děláme pro ně tzv dočasnou péči, převýchovy problémových psů a další činnosti. 


Zde najdete seznam zvířat, ketrá jsou u nás k adopci, nebo byla osvojena.
Momentálně pracujeme na vybudování a zvětšení kapacity pro zvířata, která potřebují pomoc, proto můžeme přijmout vždy jen omezený počet  zvířat. Spolupracujeme ovšem s dalšími lidmi a organizacemi na pomoc zvířatům, pokud tedy víte nebo vy sami potřebujete pomoc se zvířetem nebojte se nás kontaktovat. 

Pokud uvažujete o adopci některého z námi nabízených zvířat pročtěte si prosím podmínky které s sebou adopce nese - adopční podmínky uvedeny na konci stránky. V případě zájmu o adopci nás kontaktujte na uvedené údaje, nebo jednoduše vyplňte formulář, nezapomeňte uvést jméno psa, kterému chcete poskytnout nový domov. Děkujeme.


Seznam psů k adopci:HEF HEF:

Plemeno: křířenec 
Pohlaví: Pes
průkaz původu: Ne
Věk: nad 8 let
Stav: prozatím není v hodný k adopci ( nejspíše zůstane v doživotní péči naší chs. )

Hef Hef je velmi, ale opravdu velmi rázný pes, který má jasný názor na vše. Miluje pamlsky, nemá rád psy a přehnané doteky, zvedání, moc mazlení, málo pozornosti a seznam tímto rozhodně nekončí. Je to senior co si nejspíše již něco zažil a nebojí se při sebemenší zámince ukázat a bohužel i použít svou polovinu zubů co mu ještě zůstala. Štěká na sebemenší podnět a jelikož se nedá mluvit ani tak o štěkání jako o hefání, dostal od nás jméno HEF HEF. Je to nejspíše kříženec teriéra a ačkoli s ním pracujeme a vůči nám získává postupně důvěru a chová se slušně a dělá opravdu pokroky, nevíme zda bude vůbec někdy připraven do běžné adopce. Ve skrytu duše doufáme, že se mu najde milující páníček, který zvládne jeho cholerickou povahu. V jeho případě počítáme spíše s doživotní péčí v naší ch.s. Pokud, ale máte zkušenosti s takovýmto psem a Hef vás zaujal, neváhejte a napište nám. Vše probereme, absolvujete případnou nezávaznou návštěvu a třeba si padnete do oka a Hef najde milující rodinu právě u vás a my v tento malý zázrak opravdu doufáme. 

Hef není volný k běžné adopci, ale pouze lidem se zkušenostmi s problematickými psy. Jedná se o staršího psa v dočasné - doživotní péči naší ch.s. ve zdravotním stavu odpovídajícímu jeho věku bez nutnosti brát pravidelně medikamenty. Pokud vás Hef Hef zaujal, napište nám nebo zavolejte a my vám podáme bližší informace o tomto psím cholerikovi. 


Áron:
Plemeno: Sibiřský husky
Pohlaví: Pes
průkaz původu: Ne
Věk: cca 3 roky
Stav: Volný k adopci

Áron  je velice sympatický husky. Je milý a přátelský, ale má své nedostatky jedním z těch největších je poněkud nevhodné chování k ostatním psům na kterém je potřeba dále pracovat. K některým lidem je poněkud nedůvěřivý, ale s pamlskem v ruce se rychle rozkouká a je z něj kamarádský a hravý pes. Miluje pohyb a procházky a je vhodný pro aktivní lidi, kteří mu dopřejí dostatek pohybu. Určitě to není pes na zahradu, je to zdatný mistr útěků, proto je potřeba bytelný kotec, ale je zvyklý i v bytě, kde se chová slušně a je čistotný.  

V případě zájmu nás kontaktujte na mail wofarediok@gmail.com popř. volejte na 776 581 509, nebo nás kontaktujte přez níže vložený kontaktní formulář. 
Áron  se od prosince 2018 nachází v dočasné péči naší ch.s, kde čeká na nové majitele.


Funny: 

Plemeno: Aljašský malamut
Pohlaví: Fena / Kastrovaná
Průkaz původu: Ne
Věk: 7 let
Stav: volná k adopci

Funny je vhodná pro zkušeného páníčka i když se již chová slušně a sama si přijde pro podrbání, tak další změna prostředí v ní může vyvolat nejistotu na kterou by měl být nový páníček připravený. Ve zkratce asi takto ,,někdo kdo se v prvních dnech nezalekne zavrčení a nejistého chování,, kdo toto ,,překoná,, si může být jistý, že bude mít toho nejvěrnějšího a nejúžasnějšího parťáka široko daleko. Funny je opravdu krásná a úžasná malamutí dáma, která si zaslouží domov se vším všudy.

Není vhodná k malým dětem, ostatním psům a jiným zvířatům. Do adopce jde očkovaná, odčervená, čipovaná a vykastrovaná. Podmínkou adopce je podepsání adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku. 

V případě zájmu o Funny nás kontaktujte na náš mail, telefon nebo je možno kontaktovat spolek ForDogs z.s. na tel: 739 440 435, popř. 776 581 509

Od května 2017 v dočasné péči naší chovatelské stanice 

Spolek ForDogs z.s
Adopční poplatek 1500Kč
Zdravotní stav: Nejspíše autistka, nemá ráda výrazné změny ve svém prostředí,  je vhodná pouze pro zkušené lidi se stálým zázemím, kteří mají zkušenosti s komplikovanými psy. 


Filip:

Plemeno: Kokršpaněl
Věk: 6 a více let 
Pohlaví: Pes
Kastrovaný: NE
Stav: Probíhající rekonvalescence - v rezervaci

Filip se k nám dostal na začátku prosince 2017 ve zbídačeném stavu. Zánět v uších a v očích. kůže samí dred a bolák, ve kterých lezli spousty blech. Filip byl vyhozen na ulici, poté co jeho majitel zemřel. Našel si sice ubytování ve starém opuštěném dřevníku, kam ho místní lidé chodili krmit, ale pobyt venku s přicházející zimou se na psovi podepsal. Ztratil část své původní hmotnosti, jeho srst byla v katastrofickém stavu atd. Filip byl ošetřen veterinářem, nebyli na něm prozatím nalezeny žádné větší zdravotní problémy, nicméně čekáme na další vyšetření a kompletní zotavení psa. Momentálně proto Filip není nabízen k adopci. Prozatím se tento kokří nezmar chová slušně a oddaně, je nenáročný. Rád se pomazlí, ale většinu času prospí. Je čistotný a samostatný. Další údaje a fotky doplníme po jeho zotavení. 

Filip byl vyšetřen a bohužel trpí na chronické záněry uší, očí a není v nejlepším zdravotním stavu. Bohužel se na něm konec jeho pána a pobyt venku v mrazech bez péče a pomoci podepsal více neý jsme mysleli a čeká ho ještě spousta zdravotních procedur a bojů s nemocemi. I přez tyto obtíže se našel jeden z našich kamarádů, který si Filipa chce adoptovat a pravidelně za ním jezdí a pomáhá se o něj starat, než bude adopce a léčba dořešena a bude si moc Filípka převzít do plné péče. 

Spolek PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL z.s
V rekonvalescenci a dočasné péči v naší chovatelské stanici. Již zarezervován do adopce. Pokud vás nějaký pes k adopci zaujal, nebo máte nějaký dotaz můžete nás kontaktovat i přes tento formulář, nezapomeňte napsat jméno psa, kterému chcete poskytnout nový domov. 

Psi, kterým jsme pomohli najít nový domov:


Démon:

Plemeno: Sibiřský Husky
Pohlaví: Pes 
Průkaz původu: Ne
 Věk: cca 2 roky
Stav: není momentálně volný k adopci.

Démon je mladý sibiřský husky, který také neměl v životě mnoho štěstí. V naší ch.s. prošel zotavením a převýchovou. Z předchozího útulku byl několikrát osvojen a vrácen z důvodu útěků. Je to poměrně nezávislý pes, který prostě sám na zahradě nevydrží a cestu ven si vždy najde. Démon našel důvěru k lidemi psům a z dočasné péče naší ch.s byl adoptován společně s Ronym do musherské rodiny a nyní si užívá milující páníčky a práci v zápřahu s početnou smečkou seveřanů.Rony:

Plemeno: Sibiřský husky
Pohlaví: Pes 
Průkaz původu: Ne
Věk: 3 roky 
Stav: již v novém domově

Rony je milý, přátelský Husky, kterého se jeho původní majitel vzdal pro jeho typickou huskouní povahu. Jako každý husky je i Rony bez vodítka poměrně složitě ovladatelný a není to klasicky vycvičitelný pes. Je zvyklí být celoročně v kotci, ale ani v bytě se nechová nijak nepřístojně. 
Ke psům i fenám je bez větších problému a konflikty nevyvolává, nicméně pokud si pes dovoluje, je schopný ukázat mu že není hračka a umí se prosadit.
Rony byl v dočasné péči v naší ch.s, odkud byl adoptován do musherské rodiny a nyní si užívá milující páníčky a práci v zápřahu s početnou smečkou seveřanů. 
Líza:

Lízy příběh je dlouhý, zamotaný a plný slz a neštěstí. Nicméně i takové příběhy mají šťastné konce. Líza je ochrnutá fenka, která si opravdu prošla peklem a když nás spolek PnP oslovil a požádal o pomoc nedokázali jsme říct ne. Po hledání domova pro Lízu, které se pro její handicap nikdo nechtěl ujmout jsme se rozhodli že této fence dáme šanci u nás doma v naší smečce. Líza byla ze začátku nedůvěřivá a dosti nevrlá, ale po pár dnech zjistila že jí nic nehrozí a že je opravdu doma. Dnes je Líza spokojený milovaný zlobivý pes, který nás nepřestává udivovat. Běhá, hraje si, učí se dogdancig a je plnohodnotným členem naší smečky. 
Líza stále potřebuje zdravotní péči a terapie, kvůli atrofování svalstva v zadních končetinách, spoustu hygienických pomůcek a dalších věcí. Proto spolek PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL zřídil virtuální adopci Lízy a tak se každý může stát jejím virtuálním páníčkem a pomoct dobré věci. Lízu je také možné kdykoli po domluvě navštívit přímo u nás v naší chovatelské stanici. 

Líza zůstává v doživotní péči spolku PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL z.s a je doživotně ubytována v chovatelské stanici Wofarediok.

Celý příběh Lízy najdete na Facebooku spolku PnP nebo přímo na střánkách spolku Pes nejvěrnější přítel


Charlie:

Plemeno: Kříženec menšího vzrůstu
Věk: 10 let
Pohlaví: Pes
Velikost: do 10kg
Kastrovaný: Ne

Charlie je malý pejsek s velkým srdíčkem, co našel paničku, která mu poskytne teplo domova, plnou misku a lásku, na kterou čekal už dlouho a stále nepřestával věřit, že ji nalezne. Má rád svoje místečko, svůj prostor, kde může odpočívat, relaxovat a když je mu smutno, tak si sám přijde pro pohlazení a podrbání. Je to osobnost, takže ho k ničemu neukecáte - nerad se nosí a kamkoliv zvedá - prostě je to samostatná jednotka, chce vše dělat pod jeho vedením. Charli si užívá zahrádku a procházky, při kterých prý nejradši přemýšlí nad tím jak ulovit srnku. Přejeme mu hodně štěstí a hlavně, aby s novou paničkou prožil ještě mnoho a mnoho krásných let.

Charlie je pes, který přišel o vše, majitelé se ho museli vzdát a zůstal opuštěný s prázdným místem v srdci, které si zasloužilo zaplnit.
Charlie se dostal do naší péče, především kvůli nutné převýchově. Potřeboval čas, péči a pomoc s negativními vlastnostmi, které během svého života nasbíral. Nyní je tento pejsek bezproblémový a užívá si nový domov a milující paničku.


Lady:

Plemeno: Sibiřský husky
Pohlaví: Fena / čeká na kastraci
Průkaz původu: Ne
Věk v době adopce: cca 2 roky
Stav: adoptovaná

Lady se dostala do naší ch.s díky pomoci sousedů v jejím bývalém bydlišti, kde majitelé nezvládali péči a přecenili své možnosti při pořizování severského plemene. Na Lady nebyl dostatek času a kvůli častým útěkům nakonec skončila uvázaná u boudy.
Lady je milá slečna, která je velice společenská a kontaktní, nemá ráda samotu. Snáší se bez problémů se psi i fenami. Potřebuje dostatek pohybu a pozornosti. Tato huskouní princezna nyní bydlí se svými páníčky v Brně kde si užívá milující a vřelou lásku nového domova.


Dusty:

Plemeno: Sibiřský Husky
Věk v době adopce: cca 1,5 roku
Pohlaví: Samec
Průkaz původu: Ne
Kastrovaný.
Stav: již v novém domově 

Dusty je milý přátelský pes s velkým temperamentem a potřebou pohybu, je vhodný pro aktivní mladé lidi, kteří mu dají stálý režim a dostatek aktivity.
Dusty neměl špatný start do života, zvrat přišel až ve chvíli, kdy si jeho majitel našel přítelkyni, která psa nechtěla a Dustyho odložili do útulku.
Byl jednou adoptován, ale bohužel se vrátil. Ačkoli se nová majitelka snažila dopřát Dustymu vše potřebné, se ženami moc dobře nevychází a neuznává je jako autoritu.
Dusty je již osvojený mladým párem, který s ním bude sportovat, brát ho na procházky a dopřeje mu dostatek lásky a péče. Ejmy & Wolfík

Plemeno: Nelze s jistotou říci, zda se jedná o malamuta či křížence s huskym
Věk v době adopce: cca 3 roky 
Pohlaví: Fena a pes
Průkaz původu: Ne 
Stav: již v novém domově 

Ejmy byla dovezena spolu s Wolfíkem ze Slovenska, kde byla odkoupená ve velmi špatné výživové kondici z romské osady, dnes již je Ejmy s Wolfíkem v novém domově u milujících páníčků a my jim přejeme mnoho krásných a šťastně prožitých let.  


Rocko: 

Plemeno: Aljašský Malamut
Věk v době adopce: cca 2 roky
Pohlaví: pes
Průkaz původu: Ne 
Stav: již v novém domově

Rocko byl nalezen a odebrán z nepříliš dobrých podmínek, k nám se dostal v březnu 2017 
Měl zdravotní problémy se zády a problém byla poměrně sporá povaha. Rocko prochází výcvikem a jeho postoj k lidem se radikálně změnil a dnes je to milující a kamarádský pes, jeho fyzický stav se také zlepšuje. Jsme rádi že se povedlo Rocka zachránit a že jsme mu mohli poskytnout dočasnou péči a najít mu novou milující rodinu. 


Adopční podmínky:

Uvedené podmínky adopce jsou všeobecné a orientační, jednotlivé spolky mají právo adopční podmínky pozměnit nebo doplnit. Vše je pak upřesněno v každé adopční smlouvě k danému zvířeti. 

- Většina zvířat je kastrovaných, pokud kastrace nebyla provedena např. z důvodu zdravotního stavu zvířete zavazuje se majitel zvíře vykastrovat dle adopční smlouvy a pokynů veterináře.
- Na nevykastrovaných zvířatech je přístný zákaz dalšího chovu a množení jedinců bez pp.
- U zvířat s PP je kastrace upravená smlouvou a exteriérově vhodní jedinci bez vad a nemocí mohou být vpuštěni do chovu po řádné bonitaci (podrobnosti u každého jednotlivce jsou upraveny adopční smlouvou).
- Před samotným osvojením je nutná nezávazná návštěva v naší chs.
- Po nezávazné návštěvě vás navštíví zástupce chs. Wofarediok, který posoudí prostředí ve kterém bude zvíře chováno.
- Adoptovat mohou pouze občané ČR občané Slovenské Republiky a u vyjímek cizinci dlouhodobě žijící v
ČR.
- Adoptovat může pouze osoba, která dosáhla plnoletosti tj. 18 let
- Je zakázáno prodat, postoupit nebo zapujčit adoptované zvíře třetí osobě ať fyzické nebo právnické.
- V případě nemožnosti zvíře vlastnit převezme zvíře do péče zpět naše chs, nebo příslušný spolek popř. zástupce chs. zabívající se dočasnou péčí.
- Zvířeti bude poskytováná po celý život potřebná péče fyzická i zdravotní podle platných zákonů v ČR.
- S adoptovaným zvířetem nebudou prováděny pokusy na zvířatech, ani nebude nijak vystaveno úmyslnému ohrožování jeho fyzického a psychického zdraví a majitel bude dbát na to aby zvíře neutrpělo žádnou újmu.
-Jedná se pouze o základní body adopce. Ke každému zvířeti je speciálně sestavená adopční smlouva, která upřesňuje podmínky držení psa. Každé zvíře v naší chs. prošlo karanténou a bylo vyšetřeno veterinářem, některé ze zvířat ( především staří jedinci ) mohou mít dlouhodobé zdravotní potíže v takovém případě najdete poznámku v adopčním popisku že zvíře potřebuje speciální péči a zda je případně plně nebo částečně hrazena některým ze spolků.
- Psi jsou nabízeni k adopci zdarma, případně za adopční poplatek, který si určí spolek který jednotlivého psa vlastní. 
Naše chs. psům poskytuje pouze přístřeší, péči a výcvik a nijak na jejich adopcích neprofituje.
-Žádný ze psů k adopci nebyl odchován na našich psech a fenách, všechny naše odchovy mají pp a volná zvířata z naší  chovatelské stanice zde neinzerujeme.  
- Vyhrazujeme si právo nahrávání hovorů, týkající se adopcí a ukládání písemných konverzací, pro případnou kontrolu práce dobrovolníků a řešení případných sporů.